Blog sportowy Macieja Skowronka
Blog > Komentarze do wpisu

To byłoby jednak zbyt proste

Bogowie futbolu piszą jednak rozsądne scenariusze. Jeśli już szykują wątki dramatyczne, to nie przesadzają.

Wojciech Szczęsny broniący "jedenastkę" Ronaldo... to byłoby zbyt piękne. I zbyt proste. Żeby dopełnić banału, to wypadałoby jeszcze, by "młody" następca Buffona... poszalał w konkursie rzutów karnych i zapewnił Juventusowi ostateczny awans. Nie, jednak bardziej wyrafinowane jest pozwolić nam zapłakać nad losem włoskiej drużyny. Dobro nie zawsze zwycięża, zwłaszcza, jeśli nie da się do końca ocenić, czy zły rzeczywiście jest zły (pamiętacie, jak zachwycaliśmy się "przewrotką" Ronaldo w pierwszym meczu?)

Zdecydowanie wystarczy, że angielski sędzia, który nie dość że jest angielski, to jeszcze ma wyraz twarzy irytującego licealisty, dyktuje rzut karny w takim momencie. I prawdopodobnie ma rację. A ludzie mówiący o "duchu gry" z drugiej strony myślą sobie... a co jeśli na miejscu Realu byłby Polski klub? Albo reprezentacja? I gdyby był to ćwierćfinał Mistrzostw Świata?

Wystarczy, że Buffon został wyrzucony z boiska... po raz pierwszy karierze. I to na sam jej koniec. Wystarczy, że w takim momencie w jego miejsce wchodzi namaszczony na następcę Szczęsny. Wystarczy widok jego twarzy, na której nie ma cienia zdenerwowania.

Wystarczy tych kilka sekund, w których wszyscy, tu w Polsce, mamy nadzieję, że nasz rodak jednak obroni. To więcej warte, niż cała ta dogrywka.

Wystarczy wreszcie ta świadomość, że przecież nie mogło być inaczej. Najbardziej niedorzeczne byłoby, gdyby Ronaldo ten rzut karny zmarnował...

 

źródło: uefa.com

źródło: uefa.com

czwartek, 12 kwietnia 2018, m-skowronek

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
zBLOGowani.pl